Płatki jaglane idealne na pyszne śniadanie

Płatki jaglane idealne na pyszne śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem wciągu całego naszego dnia. Powinno ono nam dostarczyć przede wszystkim bardzo dużo energii. Większości z nas posiłek ten zazwyczaj kojarzy się z chrupiącym chlebem lub bułkami, masełkiem i innymi dodatkami, jak biały ser, jajko czy wędlinka. U wielu osób do codziennej kuchni zagościła rutyna i brak pomysłu na pyszne i ciekawe śniadanie. Inni zaś pragną, by posiłek był zdrowy i szybki do przyrządzenia. Dla części tych osób przychodzą na pomoc płatki jaglane pełne wartości odżywczych.

Płatki jaglane – czym są i co zawierają?

Płatki jaglane to nic innego jak zgniecione ziarna prosa. Charakteryzują się one neutralnym smakiem oraz dużą chrupkością. Są lekkostrawnym i bardzo uniwersalnym produktem, gdyż można je przygotować jako samodzielny posiłek na śniadanie, bądź użyć jako zdrowy składnik ciasteczek, bułeczek czy batoników. Są bogatym źródłem węglowodanów złożonych, błonnika, białka, a także zawierają dużo witamin z grupy B, witaminę E oraz żelazo, magnez, cynk, fosfor i miedź.

Dlaczego warto jeść płatki jaglane?

Płatki jaglane ze względu na swój skład posiadają wiele walorów prozdrowotnych. Przede wszystkim pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, pokarmowego i krążeniowego. Dzięki swym właściwościom alkalicznym przyczyniają się do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Oprócz tego mają działanie antyoksydacyjne, korzystnie oddziałują na kondycję włosów, skóry i paznokci oraz wspomagają regenerację mięśni. Płatki jaglane niwelują również głód, obniżają poziom cholesterolu, a także pozytywnie wpływają na tworzenie oraz funkcjonowanie krwinek czerwonych.

Zastosowanie płatków jaglanych

Płatki jaglane są idealnym produktem na pyszne i zdrowe śniadanie. Bez przeszkód przyrządzimy z nich sycącą granolę bądź musli podane z jogurtem, owocami oraz innymi dodatkami, jak np. orzechy, rodzynki, pestki słonecznika czy dyni. Można również je przygotować w formie jaglanki. Wystarczy je tylko ugotować na mleku bądź wodzie i podać z ulubionymi dodatkami. Dla osób aktywnych, wygodnych i leniwych ciekawą propozycją jest Secret Fitness Jaglanka od Melvit, która w swoim składzie zawiera płatki jaglane, kokos, rabarbar, jabłko i babkę płesznika. Produkt idealnie nadaje się na pierwsze śniadanie oraz zdrową przekąskę w ciągu dnia.

Płatki jaglane można wykorzystać zarówno jako składnik koktajli, domowych batoników i ciasteczek, muffinek, pankakes czy kleików i puddingów owocowych. Warto je również użyć jako panierkę do mięs.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.